Соціальні проекти

Міжрегіональний студентський конкурс «Аудитор»
 
Конкурс Аудитор є одним із соціальних проектів ГК «Фактор» у галузі освіти.
 
Він заснований в 1999 році і проводиться щорічно серед студентів економічних спеціальностей у ВНЗ III та IV рівнів акредитації.
 
Конкурс проходить за підтримки Міністерства освіти України, Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації, Управління у справах сім'ї та молоді Харківської обласної державної адміністрації, Ради ректорів Харківського вузівського центру.
 
За роки існування конкурсу в ньому взяли участь понад 10 тисяч студентів, десятки стали його стипендіатами та продовжують своє професійне становлення на підприємствах корпорації.
 
Мета конкурсу - підтримка цілеспрямованої молоді, створення умов для професійної самореалізації.
Конкурс має міжрегіональний статус і проводиться у великих регіональних центрах України. У силу специфіки конкурсу в ньому беруть участь студенти 3-5 курсів вузів, які отримують освіту за спеціальністю «Бухгалтерський облік і аудит». За рішенням оргкомітету до участі у конкурсі можуть бути допущені студенти інших спеціальностей.
 
Тематика питань конкурсу охоплює оподаткування, бухгалтерський облік та фінансову звітність, правове регулювання підприємницької діяльності.
 
У складі журі конкурсу - керівники ГК «Фактор», провідні фахівці аудиторської фірми «Фактор-Аудит», головні редактори Видавництва «Фактор».
 
Конкурс включає 3 етапи, перші два з яких проводяться в регіональних вузах, а 3-й - співбесіда - у центральному офісі ГК «Фактор».
 
Етапи конкурсу:
  1. Письмове тестування, що дозволяє відібрати студентів з сильною теоретичною підготовкою;
  2. Ситуативні завдання, що визначають уміння застосовувати отримані теоретичні знання на практиці;
  3. Співбесіда з членами журі конкурсу - фахівцями АФ «Фактор-Аудит» та Видавництва «Фактор», в ході якого оцінюються знання за фахом, ерудиція та комунікативні здібності учасників - переможців другого туру.
Переможці конкурсу преміюються іменними стипендіями від ГК «Фактор» на весь наступний навчальний рік, також їм надається можливість стажування з подальшим працевлаштуванням на підприємствах ГК «Фактор».
 
Відгуки переможців минулих років
 
Оксана Кононенко, дипломант конкурсу «Аудитор-2000», головний редактор газети «Бухгалтерський тиждень» (Видавничий Дім «Фактор»):
 
Я була одним з перших учасників конкурсу. Рішення взяти участь у конкурсі виникло у зв'язку з популярністю імені організатора і можливістю стажування в «Факторі». До того ж, я хотіла випробувати свої сили - і, до моєї радості, випробування пройшла дуже успішно. Чомусь мені найбільше запам'ятався перший тур, який вимагав відповісти на масу абсолютно різнопланових питань. Участь у конкурсі дало мені можливість, ще будучи студенткою, отримати роботу. Зараз я займаюся улюбленою і цікавою справою, постійно удосконалюючи свої знання та навички.
 
Ольга Щербак, лауреат конкурсу «Аудитор-2006»:
 
Компанія «Фактор» робить велику справу, тому що:
1. Допомагає абсолютно «зеленим» студентам зорієнтуватися у вимогах бізнесу до їх знань;
2. Вчить спілкуватись на високому рівні;
3. Показує ті вимоги, які очікує від них діловий світ, в який вони вступають;
4. Вчить концентруватися в нестандартних ситуаціях.
Особисто  мені конкурс запам'ятався своєю нестандартністю, неакадемічністю (не як більшість студентських олімпіад, конференцій), якісно організацією. У тому числі і завдяки цьому конкурсу, я повірила в свої сили і тепер працюю в аудиторській компанії Великої четвірки.
 
Юрій Вялік, дипломант конкурсу «Аудитор-2001», аудитор, керівник перевірок АФ «Фактор-Аудит»:
 
Основний мотив моєї участі в конкурсі «Аудитор» - це можливість працевлаштування в корпорацію «Фактор», бо конкурс проводився напередодні захисту мого дипломного проекту. Конкурс дав можливість поспілкуватися з потенційним роботодавцем, і для багатьох студентів це може стати першим кроком на шляху до успішної кар'єри. Найяскравіші враження - відчуття ейфорії після того, як дізнався, що зайняв призове місце за результатами третього туру. Адже висока оцінка членів журі змушує по-іншому поглянути на себе. Основне, що дав мені конкурс - це можливість працювати в колективі однодумців і щодня підвищувати свій професійний рівень.
 
Наталія Пономаренко, дипломант конкурсу «Аудитор-2000»:
 
Мені цікаво було спробувати свої сили, зрозуміти свій рівень знань бухгалтерського обліку, плюс я розуміла, що участь у конкурсі від комерційної організації, незалежної від системи освіти, - великий плюс для подальшого працевлаштування. Спогади та враження - тільки позитивні. Участь у конкурсі дала більше впевненості в собі. Завдяки успіхам у конкурсі мене запросили на практику на АФ «Фактор-Аудит», а потім, після закінчення інституту, - на роботу.
 
Лейла Гасанова, дипломант конкурсу «Аудитор-2005», бухгалтер ТОВ НВП «Фактор»:
 
Деканат відібрав кращих студентів нашого університету, щоб вони представляли наш ВНЗ на цьому конкурсі. Наша група складалася з людей, які в школі мали золоту медаль і багато хто йшов на червоні дипломи, тому була представлена у повному складі. Конкурс проходив як олімпіада, однак завдання були більш практичні. Багато завдань було на знання податкового законодавства і стандартів бухгалтерського обліку. Особисто для мене це «відкрило очі» на те, з чим мені доведеться зіткнутися в моїй професії.
 
Ірина Басова, лауреат конкурсу «Аудитор-2005»:
 
Після участі в конкурсі з об'єктивних причин довелося відмовитися від роботи в корпорації. На щастя, по закінченні 3-х років я стала працювати в цій дружній і перспективній компанії професіоналів. Якщо доля дає другий шанс - його потрібно використовувати ще з більшим завзяттям, ніж упущений перший.