Підприємець має право вільно користуватися коштами з підприємницького розрахункового рахунку
11 лютого 2020, 16:21

     На загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС (ЗІР) зявилася відповідь на запитання, чи має право фізична особа –підприємець вільно користуватися коштами з розрахункового рахунку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності (категорія ЗІР 104.11): "Відповідно до ст. 42 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV із змінами та доповненнями (далі – ГКУ), підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
     Водночас ст. 44 ГКУ визначено, що підприємництво здійснюється на основі вільного розпорядження прибутком, що залишається у підприємця після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом.
     Враховуючи викладене, фізична особа – підприємець має право вільно користуватися коштами з розрахункового рахунку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, за умови сплати всіх податків, зборів та інших платежів, передбачених чинним законодавством."