Що змінили оновлені методрекомендації з бухобліку?
24 січня 2020, 12:10

Міністерством фінансів України наказом від 14.01.2020 р. № 6 внесено зміни  до Методрекомендацій з бухгалтерського обліку. В основному метою змін є приведення положень Методрекомендацій у відповідність до норм чинного законодавства.

Суть змін:

Методрекомендації з обліку ОЗ №  561:

- виключено невідповідну податковому законодавству норму, по якій первинну (переоцінену) вартість об'єкту ОЗ можна збільшити на суму індексації;

- визначено, що ліквідаційна вартість визначатиметься комісією, створеною наказом керівника підприємства, при введенні об'єкту в експлуатацію;

- уточнено, що при створенні цільового фонду по відновленню ОЗ залишок невикористаного цільового фонду, що підлягає поверненню орендодавцеві, відображається по дебету рахунку 48 "Цільове фінансування і цільові надходження" і кредиту субрахунку 685 "Розрахунків з іншими кредиторами".

Методрекомендації обліку запасів № 2 виключено

- вимогу про необхідність вказувати місце складання у закупівельному акті ;

- вимогу про порядок відображення суми ПДВ, яка обчислюється при надходженні та вибутті запасів;

- з Додатку 3 виключено бухгалтерський запис за операцією «Списання втрати запасів, понесених внаслідок надзвичайних подій».

Методрекомендації обліку НМА № 1327 не застосовуються банками.

Методрекомендації обліку фінансових витрат № 1300 не поширюються на мікропідприємства, малі підприємства, непідприємницькі суспільства, підприємства, які ведуть спрощений бухоблік доходів і витрат відповідно до податкового законодавства, а також на представництва іноземних суб'єктів об'єктів господарської діяльності.

Методрекомендації з обліку спільної діяльності без створення юрособи № 1873 не застосовуються бюджетними установами, банками та підприємствами, які відповідно до законодавства складають фінзвітність за МСФЗ.

Методрекомендації щодо облікової політики № 635 Рахунки класу 9 "Витрат діяльності" є обов’язковими для всіх підприємств з можливістю відкриття за власним рішенням рахунків класу 8 "Витрат по елементах".

За матеріалами Офіс ВПП ДПС

Залишились питання? Наші консультанти нададуть кваліфіковані відповіді - телефонуйте нам!