Штрафи до підприємців у разі порушення порядку проведення розрахункових операцій 2020
30 січня 2020, 11:49

Чи застосовуються штрафи до підприємців у разі порушення порядку проведення розрахункових операцій? Які суми штрафів застосовують до платників податків? 

Штрафи до підприємців застосовуються у разі:

проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг);

непроведення розрахункових операцій через РРО;

невідповідність на місці проведення розрахунків суми готівкових коштів сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора, більш ніж на 10% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, а в разі використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;

невидачу в паперовому або електронному вигляді розрахункового документа (чека).

 Звертаємо увагу щодо суми штрафів. До 19 квітня 2020 року: за перше порушення - 1 грн, за кожне наступне - 100% вартості товару, проданого з порушенням.

З 19 квітня до 1 жовтня 2020 року в розмірі: 10% вартості товару, проданого з порушеннями - за порушення, вчинене вперше; 50% вартості товару, проданого з порушеннями - за кожне наступне порушення.

Після 1 жовтня 2020 розмір штрафів буде наступним: 100% вартості товару, проданого з порушеннями - за перше порушення; 150% вартості товару, проданого з порушеннями - за кожне наступне порушення.

За матеріалами ГУ ДПС у Чернівецькій області

Залишились питання? Наші консультанти нададуть кваліфіковані відповіді - телефонуйте нам!