Верховний Суд визнав незаконним проведення документальної позапланової виїзної перевірки в приміщенні державної податкової інспе
11 вересня 2019, 12:16

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду визнав незаконними дії податкового органу по проведенню документальної позапланової виїзної перевірки платника податків в приміщенні державної податкової інспекції (Постанова Верховного Суду від 06 вересня 2019 року у справі №805/3849/16-а).

Суд дійшов висновків щодо протиправності дій податкового органу з проведення перевірки платника податків, які виявилися в порушенні ГУ ДФС процедури проведення перевірки платника податків, з огляду на наступне.

Податковим органом призначено проведення документальної позапланової виїзної перевірки Товариства, в той час, коли з акту перевірки вбачається, що перевірку проведено в приміщенні податкового органу, що не відповідає ознакам виїзної перевірки, визначеним статтями 80-81 Податкового кодексу України.

Невиконання податковим органом Порядку проведення документальних планових/позапланових  перевірок на виконання вимог статей 77, 78, 79 Податкового кодексу України призводить до порушення ГУ ДФС способу реалізації владних управлінських функцій.

Суд погоджується з висновками суддів попередніх інстанцій щодо порушення податковим органом процедури проведення перевірки позивача та, як наслідок, визнає протиправність дій податкового органу щодо проведення спірної перевірки позивача.